kontakt

Jarní pouť na Květnově se konala letos 4. května. Touto akcí začíná sezóna vystavení poutní sošky Panny Marie Květnovské. Letošní poutní den byl vůbec nejchladnější za hodně let dozadu.

Týden předtím jsme ještě připravovali poutní areál v krátkých rukávech... Na druhou stranu jsme rádi za déšť, který je i tady na horách potřeba, hlavně že nebyl spojen s poryvy větru. Poutníci mohli také vidět, jak kostelní omítka a barva snadno po zimě opadaly, zvláště na věži, kde se střídá přímé slunce a kde se točí vítr při bouřkách.

Hlavním průvodcem poutního dne byl otec vikář Řehoř Czerny z Litvínova (a zároveň kanovník litoměřický - fialový hábit). Ten vedl procesí v 10 hodin od kříže na návsi, pak mši svatou i s kázáním (najdete v jiném článku) a nakonec vedl mariánskou pobožnost. Dalšími kněžími byli otec Jan Burian z Kadaně a Miroslav Dvouletý z Jirkova.

Z Klášterce, Kadaně a Chomutova přijel autobus s mariánskými ctiteli. U přijímání bylo asi 80 věřících.

Po mši svaté již tradičně bývá mariánská pobožnost s ukázkou milostné sošky.

V poutním stánku během přestávky čekaly ke koupení Květnovské oplatky (na památku) a malé teplé občerstvení na místě.

Moc lidí tu bohužel nepostávalo, každý se těšil na teplo domova. Adorací v 13 hodin jsme zakončili poutní den a to začal poletovat dokonce sníh, teploměr ukazoval +1° Celsia.

Tímto děkujeme všem zúčastněným za odvahu přijet a za trpělivost zůstat. Těšíme se na teplejší pouť někdy příště. (napsal duchovní správce Květnova Mgr. Miroslav Dvouletý)

Fotka z předchozího týdne při velkém úklidu kostelního areálu na Květnově :-)

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Nespokoj se s ničím, co je méně než Bůh."
Carpe Diem

Farnosti, které se starají o poutní místo Květnov:

Farnost Jirkov | Farnost Chomutov

Přátelská farnost v Německu, kde pořádají Quinauer Wallfahrt:

Maria Hilf Trutzhain

Německé spolky rodáků z Chomutova a Jirkova:

Komotau | Goerkau

Mohlo by vás zajímat!...