archiv

Růžencová pouť 2019

Růžencová pouť se konala na Květnově v sobotu 5. října roku 2019. Všechny poutníky a cyklisty doprovázel vítr a déšť... (8°C) Proto pan vikář Řehoř Czerny ukrátil procesí a zahájil modlitby až na růžencových schodech.

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

Poutní den 21.7.2019

Třetí poutní den v neděli 21.7.2019 byl ve znamení sice dešťových přeháněk, ale poměrně teplého počasí. Množství poutníků se nenechalo odradit, aby využili poslední možnosti, podívat se letos na Květnovskou pouť.

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

Poutní den 14.7.2019

Ráno bylo temné od černých mraků a poutní den vypadal na to, že celý proprší. Na tento den byla domluvena návštěva fotografky a kameramana z teplického muzea, kteří nově mapují tradiční poutě v litoměřické diecézi.

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

Poutní den 7.7.2019

Původní termín podle nereformovaného kalendáře svátku Navštívení Panny Marie je 2.7., takže tento poutní den byl nejblíže původnímu. Hojnost lidí, kteří přišli na českou pouť zdá se dokazuje tuto starou paměť lidu věřícího.

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

Orelská pouť na Květnov 2019

Orelská pouť na Květnov se konala v sobotu 15.6.2019 a pro většinu účastníků začínala v 9 hodin ráno srazem u kostela svaté Barbory v Chomutově - Horní Vsi. 

Pokračovat ve čtení

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Není bohatý ten, kdo hodně má, ale ten, kdo hodně dává."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace