archiv

První poutníci v roce 2012

Prvními jarními poutníky na Květnově (kromě účastníků pravidelných sobotních bohoslužeb) v roce 2012 byli naši sousedé ze saského Olbernhau, což je město na německé straně Krušných hor. Katolíci i evangelíci pod vedením kněze Brünnlera a paní M.Harbich využili volný den 1.května k poznávacímu putování po české straně Krušných hor.

 

Na tento zvláštní způsob využití volného dne se nečekaně přihlásilo tolik zájemců, že musely být vypraveny dva plné autobusy. Květnovský kostel a mariánská pobožnost v něm byly zastávkou na zajímavé trase: Výsluní (velký kostel, který se opravuje), Chomutov (děkanský kostel, zachované historické centrum), Květnov (poutní místo), Boleboř (nový kostelík na místě zbořeného, financovaný německými rodáky v r.1993) a Most s muzeem v přesunutém děkanském kostele (historie starého Mostu a zachovaného kostela).

Krásný, již letní den, jen tak nezapomenou a pokud si chtějí zopakovat atmosféru v květnovském kostele, můžou se podívat do letáčku, který dostali, a kde jsou vypsány všechny hlavní poutě v roce. Na setkání o hlavní pouti se těší a za finanční dary na opravu kostela děkuje: P.Miroslav Dvouletý, duchovní správce

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Kdo chce sklízet lásku, musí ji zasévat."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace