archiv

Jarní pouť a Eucharistický den

Jarní pouť se konala na Květnově v sobotu 5.5.2012. Bývá to pouť celého krušnohorského vikariátu, a tak přijely dva autobusy poutníků, osobní auta a pěší nepočítaje. V kostele se sešla asi stovka věřících v čele se svými kněžími, Aloisem Hegerem a Radimem Vondráčkem z Chomutova, Miroslavem Dvouletým z Jirkova, Řehořem Czernym z Litvínova, Josefem Čermákem a Janem Burianem z Kadaně. Růženec na "růžencových schodech" vedl a mši svatou celebroval litvínovský vikář Řehoř Czerny.

ruzenec

Po mariánské pobožnosti, kdy každý věřící mohl osobně uctít či pozdravit Pannu Marii, skrze její gotickou "milostnou" sošku, nastala malá přestávka na občerstvení. Od dvanácti hodin nás hlas zvonu svolal na adoraci Nejsvětější Svátosti Oltářní.

rucni-zvoneni

Při ní hrály na varhany děvčata z Jirkova a zamyšlení předčítal jirkovský farář. Slunečný den vyvrcholil pro věřící litaniemi k Srdci Ježíšovu a osobním zasvěcením Pánu Ježíši. Následovalo svátostné požehnání a pomalý rozchod domů. Za kopci už se kupily mraky a občas zahřmělo. Bylo ještě možno něco koupit v poutním stánku a občerstvit se na cestu domů.

verici-kostel

Vzpomínky z tohoto setkání vyprchají, ale společné modlitby jsou před Boží tváří velkou hodnotou a věřím, že jsme mnohé dobré pro sebe i Květnov vyprosili. A to na přímluvu Panny Marie, která se tu kdysi "zjevila" a chce aby sem lidé přicházeli. Deo Gratias.

rehor-cerny

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Co ranil Bůh, zatraceno není."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace