archiv

Přátelé ze Schwalmstadtu

Němci ze Schwalmstadtu, kteří se scházejí na trutzhainskou - květnovskou pouť, zaslali v těchto dnech peněžní dar na opravu Květnova, asi 73 000 Kč. Celkem je potřeba asi 4 miliony Kč na veškeré nutné opravy, ale i tak je to zatím největší samostatný dar. Samozřejmě, že němečtí poutníci přispívají i do kasiček přímo na Květnově při hlavních poutích. Farnost Trutzhain také poslala 23 500 Kč na účet. I to jsou nepřehlédnutelné částky. Děkujeme za tento výraz podpory a přátelství.

zleva do prava: Marlene Gömpel (rodačka z Chomutovska), Dieter Klöpfel, H.W. Gömpel (iniciátor sbírky), Uwe Such, Elke Klöpfel, Dr. Gerald Näser se svými dětmi Filipem a Antonií.

Účastníme se, alespoň s několika farníky, každé dva roky poutě do Trutzhainu (2008, 2010). Zde jsme vždy vřele přivítáni. Bohužel, letos to nemůžeme podniknout kvůli jiné, radostné události. V Trutzhainu je jediný poutní den - a to první neděle v červenci. Zrovna v tento den slaví také květnovský poutník a organizátor německých poutí - P.Brünnler z farnosti Olbernhau 50 let kněžství - zlaté kněžské jubileum. Doufám, že se podaří přijet už v roce 2013. 

Více německy zde: http://www.maria-hilf-trutzhain.de/trutzhain/newsboxen/aktuelles/Lionsclub-spendet-fuer-Quinau.php

 

 

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Křesťan nenaříká. Křesťan důvěřuje a je pln dobré naděje, protože ví, že nakonec zvítězí spravedlnost, dobro a pravda."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace