archiv

Poutní den 1.7.2012

V neděli 1.7.2012 se konala první ze tří tradičních poutí na Květnově. Přijeli především poutníci z Jirkova a Chomutova. Někteří po své vlastní ose, jiní využili farní autobus. Po třicetistupňových vedrech nám chladné prostředí kostela přišlo vhod. Dopolední bohoslužby vedl P. Miroslav Dvouletý, který si připomíná v těchto dnech 10 let od kněžského vysvěcení (a 9 let působení v Jirkově) a dostalo se mu poděkování od farníků i květiny s přáním všeho dobrého do dalších let.

 

Odpolední německou bohoslužbu vedl P. Heinrich Bohaboj ze Saské Kamenice - Chemnitz. Páter Bohaboj pochází ze Sebuzína u Litoměřic (1937) a na kněze byl vysvěcen v Drážďanech (1969). Modlitbu růžence vedl Jürgen Schmidt, rodák z Újezda u Jirkova, nyní žije v Radebergu. V květnovském kostele se konají nutné opravy, ale věříme, že v příštích letech už bude interiér více důstojný pro bohoslužbu. 

 

Krásné květinové variace na oltáře vytvořila paní Marie Güntherová z Jirkova. Poděkování patří již tradičně paní Jermilovové za obětavou službu ve stánku s občerstvením, Miluši Heranové za službu v sakristii, Barboře a Marcele, děvčatům varhanicím z Jirkova, panu Šobáňovi, varhaníku z Chomutova, paní Fibírové za organizování poutního autobusu, paní Blechové za organizaci sbírek, mužům ministrantům a ostatním, kteří jakkoli přispěli k důstojné oslavě Boží a Panny Marie v květnovském kostele.

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Ne všichni svatí začali dobře, ale všichni dobře skončili."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace