archiv

Poutní den 8.7.2012

V poutní den 8.7. měl ranní mši svatou Miroslav Dvouletý. Na druhou mši v jedenáct hodin přijela vzácná návštěva - pan biskup Jan Baxant z Litoměřic. Koncelebranty česko-německé mše svaté byli kněží z Čech i Německa - Alois Heger, Radim Vondráček, Miroslav Dvouletý, Heinrich Bohaboj a benediktýn Angelus Waldstein.

Také na odpolední německou mši přijelo poměrně dost lidí a také němečtí rodáci z Chomutova pod vedením paní Hurníkové. Mši svatou celebroval Karl Brünnler z Olbernhau, jáhenskou službu vykonával Berthold Neumann z Flöhy.

 

 

Chtěl bych opět poděkovat všem, kteří přispěli ke zdárnému slavení památky Panny Marie, Královny Krušných hor a Pomocnice v nouzi.

 

Poutní místo Květnov navštívila také bolivijská řádová sestra "Služebnice Ježíšova" Arminda Surita, která pomáhala už při přípravě květinové výzdoby na biskupskou mši. Sestra nyní působí v Polsku. Každopádně je poutnicí z nejvzdálenější země.

 

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Křesťan nenaříká. Křesťan důvěřuje a je pln dobré naděje, protože ví, že nakonec zvítězí spravedlnost, dobro a pravda."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace