archiv

Suvenýry z Květnova

V rámci podpory oprav kostelního areálu na Květnově byly vyrobeny svíčky, hrnky a poutní oplatky s obrázkem kostela a sošky Panny Marie Květnovské. Vše se dá koupit mimo sezónu na faře v Jirkově. Zaplacením daru v hodnotě odpovídající ceně produktu nám přispíváte na nezbytné opravy poutního areálu.

Poutní oplatky. Zatím jedné krabičce (190 g.) odpovídá dar 40 Kč. Po zdařilých opravách vnějších i vnitřních fasád, nás čeká zvládnutí projektu na opravu statiky ohradní zdi a jednoho z poutních domečků. Na obálku poutních oplatků jsme pro rok 2014 umístili novější obrázky s opravenými prvky. Kéž nás to všechny povzbudí v dalším zájmu o toto poutní místo. Nově jsme též přidali variantu zadní stránky v němčině - pro naše německé poutníky. 

 

 

Co se týká samotných oplatků, ty vypadají jako klasické lázeňské oplatky. Příchutí je vícero, charitní podnik v Bílé Vodě u Javorníku (kde se mimo jiné pečou kostelní hostie - malé bílé oplatky ke mši) je schopen dodat asi deset různých příchutí, od klasické čokoládové, které "prodáváme" nejvíce, po netradiční sezamové a jiné. V současnosti máme na skladě čokoládové, lísko-oříškové a vanilkové. Po vyčerpání zásob ihned necháváme objednat další várku s trochu jinými příchutěmi, přičemž dominantní je čokoládová. Obaly jsou všechny stejné, příchutě se liší malou nálepkou na boku krabice.

Už od několika lidí jsem slyšel, že jim oplatky chutnaly, jako by byly z Karlových Varů. V současnosti mají zájem o oplatky i němečtí spoluvěřící. Přes zimní období jsou květnovské poutní oplatky nabízeny ve farnostech krušnohorského vikariátu. Pokud by byl zájem odjinud, je třeba napsat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a je možné si pro ně přijet nebo od nás přivézt a nechat ležet ve vašem kostele s průvodním textem a kasičkou. Každá krabička je zabalená zvlášť v igelitovém obalu a trvanlivost oplatků je přes půl roku. Tolik tedy ke sladké připomínce Panny Marie na Květnově. Ať Vám chutná!

 

Poutní svíčky. Nabízíme několik druhů svíček, které si můžete vzít domů. Mají samolepku sošky Panny Marie a i zde jsou dva druhy - české a německé. Pokud chcete zapálit modlitební svíčku v kapli Narození Panny Marie, máme v prodejním stánku k dispozici čajové svíčky, které jsou pro tento úkon vhodné.

Poutní hrnky. Po rozebrání minulé várky poutních hrnků jsme objednali jiný typ, takový, jaký má farnost Jirkov u ostatních svých kostelů. Podobným stylem jsou vyobrazeny kostely v Jirkově, Boleboři, Strupčicích a Sušanech. Kdo tyto kostely zná, nebo jen rád sbírá hrnky, může je sehnat na jirkovské faře. Kromě Květnova ještě plánujeme výrobu hrnku kostela v Otvicích.

Informační letáky. Barevné letáky s německým nebo českým textem máme v kostele celoročně. Trochu nám nahrazují pohlednice, které bohužel nemáme. V dnešní době digitálních fotoaparátů si stejně může každý pořídit fotku svoji. Informační letáky jsou zdarma.

 Koupí suvenýrů nám pomáháte financovat nezbytné opravy na tomto pozoruhodném a krásném poutním areálu. Pán Bůh vám odplať.

M.D.

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Co ranil Bůh, zatraceno není."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace