archiv

Růžencová pouť 6.10.2012

Na Květnově jsme oslavili poslední pouť v roce 2012. Termín je vždy kolem svátku Panny Marie Růžencové. Postupovat při tradiční modlitbě růžence po barokních "růžencových" schodech letos nešlo, kvůli probíhajícím pracím, a tak se procesí vydalo od parkoviště rovnou přes louku ke kostelu. Mezi klérus přibyl nový jáhen,

Mgr.a Ing. Pavel Morávek, který působí v Chomutově. Ten se přidal k procesí a spolu s litvínovským vikářem G.Czernym vedli modlitbu růžence.

Mši svatou navštívilo množství věřících z Kadaňska i Chomutovska a poslechli si kázání od chomutovského kaplana Radima Vondráčka. (Text najdete v rubrice Aktuálně z Květnova.) Z Kadaně přijel s poutníky jejich duchovní otec J.Čermák a z Jirkova vše se svými farníky připravil pro pouť M.Dvouletý. Mši na varhany doprovázel pan Šobáň a všichni věřící si odnesli hluboký duchovní zážitek z prožité bohoslužby i mariánské pobožnosti. I když byly obavy, jak bude vypadat interiér kostela při opravách maleb. Mnohem více se koncem léta pracuje na venkovním plášti chrámu a je také zásluhou chomutovského faráře A.Hegera, že fasáda kostela začíná být krásně nová a v opravách se nepřestává.

 

 

V poutním stánku si lidé mohli koupit svíčky a poutní oplatky, kterými tak přispěli do fondu oprav tohoto kouzelného areálu.

 

Počasí nám díky Bohu vyšlo. Nezbývá než se těšit na příští, tedy jarní pouť, pravděpodobně o první sobotě v měsíci květnu.

Je také třeba poděkovat všem, kteří vážili cestu do hor a také majitelům louky, kteří umožňují bezproblémový přístup ke kostelu - jak pro poutníky - tak také pro techniku k opravě této významné památky. Pán Bůh všem odplať.

oprava růžencového schodiště

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Štěstí přátele získává, neštěstí prověřuje."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace