archiv

Růžencová pouť 6.10.2012

Na Květnově jsme oslavili poslední pouť v roce 2012. Termín je vždy kolem svátku Panny Marie Růžencové. Postupovat při tradiční modlitbě růžence po barokních "růžencových" schodech letos nešlo, kvůli probíhajícím pracím, a tak se procesí vydalo od parkoviště rovnou přes louku ke kostelu. Mezi klérus přibyl nový jáhen,

Mgr.a Ing. Pavel Morávek, který působí v Chomutově. Ten se přidal k procesí a spolu s litvínovským vikářem G.Czernym vedli modlitbu růžence.

Mši svatou navštívilo množství věřících z Kadaňska i Chomutovska a poslechli si kázání od chomutovského kaplana Radima Vondráčka. (Text najdete v rubrice Aktuálně z Květnova.) Z Kadaně přijel s poutníky jejich duchovní otec J.Čermák a z Jirkova vše se svými farníky připravil pro pouť M.Dvouletý. Mši na varhany doprovázel pan Šobáň a všichni věřící si odnesli hluboký duchovní zážitek z prožité bohoslužby i mariánské pobožnosti. I když byly obavy, jak bude vypadat interiér kostela při opravách maleb. Mnohem více se koncem léta pracuje na venkovním plášti chrámu a je také zásluhou chomutovského faráře A.Hegera, že fasáda kostela začíná být krásně nová a v opravách se nepřestává.

 

 

V poutním stánku si lidé mohli koupit svíčky a poutní oplatky, kterými tak přispěli do fondu oprav tohoto kouzelného areálu.

 

Počasí nám díky Bohu vyšlo. Nezbývá než se těšit na příští, tedy jarní pouť, pravděpodobně o první sobotě v měsíci květnu.

Je také třeba poděkovat všem, kteří vážili cestu do hor a také majitelům louky, kteří umožňují bezproblémový přístup ke kostelu - jak pro poutníky - tak také pro techniku k opravě této významné památky. Pán Bůh všem odplať.

oprava růžencového schodiště

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Moudrý je muž, který se netrápí tím, co nemá, ale raduje se z toho, co má."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace