archiv

Zimní pouť Květnov - Velehrad

Chomutovští velehradští poutníci se vydali na pouť na Hromnice 2.2.2013 v 15.30 hod. po mši svaté v poutním kostele na Květnově, sloužené otcem Aloisem (také bývalým poutníkem) a čtyři pokračovali dále  pěšky do Chomutova přes Bečov a Mariánské údolí. Tato etapa byla krátká, jen 13 km. 

 

Poutníci Josef, Josef, Alice a Milan se vydávají na cestu. Tentokrát trochu oklikou - spíše do Německa, na Blatno a Bečov, ale pak se stáčejí kolem Prvního dolského mlýna do Chomutova. Další etapy budou přímočařejší a také kilometrově náročnější (mezi 20-30 km). Etapové poutě, které se konají o třetím víkendu v měsíci dovedou naše poutníky až na Velehrad.  Předtím však museli stihnout ujít etapu Chomutov - Levý Hradec, aby se stihli oficiálně připojit na hlavní etapovou pouť, která začíná už koncem února z Levého Hradce. Svých 112 km zvládli tito čtyři poutníci v pěti únorových dnech. A to i přes silný vítr, který jim občas odvál zástavu..

 

Čtyři chomutovští poutníci se po cestě modlí. Zde vidíte, že Josef má v ruce růženec. Dalším křesťanským znamením je zástava s obrazem Panny Marie, kterou nesou poutníci s sebou až na Velehrad. Kdo už absolvoval pouť z Levého Hradce (u Prahy) ten dostal na Velehradě dvojitý tzv. cyrilometodějský kříž.

 

 Ani bahnitý terén na Postoloprtsku neubral poutníkům nadšení. Držme jim palce, aby zvládli všech 452 km, které budou muset do srpna ještě ujít. Další informace o tomto známém křesťanském projektu najdete zde: http://www.poutnik-jan.cz

 

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Když Bůh poměřuje člověka, nepřikládá metr k hlavě, ale k srdci."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace