archiv

Třetí letní pouť 2018

Třetí květnovská pouť byla v intenci na poděkování za přijatá dobrodiní. Procesí poutníků od květnovské návsi vedl akolyta Jindřich z Otvic. Českou mši vedl a zpovídal Miroslav Dvouletý z Jirkova. Na německou mši přijel sousední farář z německé strany - z Olbernhau a Marienbergu - Klaus Michael Tschöpe se svými farníky.

 I na této pouti byl velký zájem o suvenýry, zláště Květnovské oplatky. Svým nákupem přispíváte na obnovu kostela a areálu. Ministranti přijeli na českou mši z Jirkova, Údlic a Sušan.

 Dík patří i varhaníkům a varhanicím a pěveckému sboru. Je třeba poděkovat Janě Jermilové za správu prodejního stánku a jejím pomocníkům, zvl. Romanovi a manželům Sládkovým za přípravu stolů k venkovnímu pohoštění. Dík patří také panu Hrdličkovi z Jirkova, který znovu vymaloval kapli před kostelem, kde se pálí svíčky.

Další mše plánujeme zde o první a třetí sobotě v srpnu a září od 14 hodin. Nejbližší pouť bude tzv. Růžencová, v sobotu 6.října, 2018. (Napsal M.Dvouletý)

VytisknoutE-mail

počasí v regionu

Citát pro dnešek!

"Když se ti tvůj všední den zdá být chudobný, neobviňuj jej, ale sebe, že nejsi dost silný, abys přivolal jeho bohatství."
Carpe Diem

Mohlo by vás zajímat!...

Květnov
P.Mgr. Miroslav Dvouletý
Římskokatolická farnost
Děkanství Jirkov
Kostelní 55
CZ
431 11 Jirkov
 

Bližší kontaktní informace